Jūsu dzīves kvalitāte var ciest, ja jūsu deguns ir aizlikts
Tomēr iepriekšējie pētījumi arī atklāja, ka vilcināšanās var izraisīt veselības problēmas.
Lai gan vilcināšanās netiek uzskatīta par nopietnu problēmu, pētījums mainīja šo ideju un teica, ka galu galā tas varētu novest pie lielāka pētījuma. Johansons teica, ka ir grūti pilnībā atšifrēt, vai vilcināšanās var radīt veselības sarežģījumus, vai arī tie, kuriem ir veselības problēmas, vilcinās.
Kā pētījums tika veikts?
Ar vairāk nekā 3500 dalībniekiem viņiem visiem tika lūgts novērtēt savu vilcināšanās līmeni, izmantojot Pure Procrastination Scale zviedru versiju.
Studentiem bija jānovērtē sevi skalā no viena līdz pieci, kur viens bija "ļoti reti vai nepārstāv mani", bet pieci – "ļoti bieži vai vienmēr pārstāv mani". Pētījums sastāvēja no pieciem punktiem, kopā 25 punkti.
Viņi arī tika novērtēti pēc 16 pašnovērtētiem veselības rezultātiem visā laika periodā, tostarp garīgās veselības komplikācijas, sāpes, dzīvesveida rutīna, psihosociālie faktori un vispārējā veselība.
Novērošanas pētījumā secināts, ka vilcināšanās patiešām pasliktina veselību, tostarp sāpes, neveselīgas dzīves rutīnas un daudz ko citu. Lai gan vilcināšanās var būt vilinoša, it īpaši koledžā, ir svarīgi atrast savu rutīnu un mēģināt to ievērot.
Saskaņā ar JAMA Pediatrics datiem tika konstatēts, ka zīdaiņi ar ilgu ekrāna laiku ir neaizsargātāki pret sliktu smadzeņu darbību pēc astoņu gadu vecuma.
Singapūras garengriezuma kohortas pētījums, ko veica Yong Loo Lin Medicīnas skola, Singapūras Nacionālā universitāte, A*STAR Singapūras klīnisko zinātņu institūts (SICS), Nacionālais izglītības institūts, KK Sieviešu un bērnu slimnīca, Makgila universitāte un Hārvardas Medicīnas skola. , atklāja, ka ilgstošs ekrāna laiks zīdaiņu gados bija saistīts ar sliktākām sekām kognitīvo funkciju ziņā.
Pētījums ietvēra 506 bērnu atbildes no Singapūras grupas “Growwing Up in Singapūras ceļā uz veselīgiem rezultātiem” (GUSTO), kurā viņi bija daļa no dzimšanas. Kad mazuļi sasniedza 12 mēnešu vecumu, vecāki reģistrēja iknedēļas ekrāna lietošanas laiku, iedalot vienu no četrām kategorijām:
- Mazāk par vienu stundu
- Viena līdz divas stundas
- Divas līdz četras stundas
- Vairāk nekā četras stundas
18 mēnešos pētnieku grupa arī apkopoja savu smadzeņu darbību, izmantojot elektroencefalogrāfiju (EEG), kas var izsekot smadzeņu darbībai. Papildus EEG bērni tika iesaistīti arī kognitīvo spēju testos, lai novērtētu viņu uzmanību un izpildvaras darbību, kad viņi sasniedza deviņu gadu vecumu. Pētnieki pētīja saikni starp ekrāna laiku un EEG smadzeņu darbību un atklāja, ka bērniem, kuri zīdaiņu gados bija pakļauti lielākam ekrāna laikam, bija lielāki zemas frekvences viļņi, kas ir saistīts ar vājākām kognitīvajām spējām.
Lai vēl vairāk noskaidrotu, vai ekrāna laikam bija lielāka ietekme viņu bērnībā, pētījumā tika pārbaudīti dati atbilstoši trīs vecuma punktiem viņu dzīvē — 12 mēneši, 18 mēneši un deviņi gadi. Viņi atklāja, ka ilgāks ekrāna laiks arī paaugstināja smadzeņu darbību un pasliktina kognitīvo darbību. Bērni ar izpildfunkciju sarežģījumiem dažreiz cīnās ar impulsiem vai emocijām, pabeidzot sarežģītus uzdevumus vai izpildot ilgākas instrukcijas.
No dzimšanas līdz agrai bērnībai smadzenes aug salīdzinoši ātri. Prefrontālajai garozai, kas pārvalda izpildvaras darbību, tomēr ir salīdzinoši ilgstoša izaugsme. Izpildvaras funkcionēšana attiecas uz spēju saglabāt uzmanību, uslim-official.top uztvert informāciju un regulēt emocijas, kas viss ir nepieciešams, lai piedalītos skolas un sabiedriskās aktivitātēs.
Kādi citi veidi var ietekmēt ekrāna laiku?
Saskaņā ar National Childbirth Trust (NCT) datiem ekrāna laiks var ietekmēt arī bērnu fizisko veselību, sākot no aptaukošanās līdz paaugstinātam asinsspiedienam. Ekrāna laiks bieži aizstāj fiziskās aktivitātes, kad bērni atsakās no fiziskām un sociālām aktivitātēm un pavada laiku, skatoties planšetdatoros.
Tā kā prefrontālajai garozai ir salīdzinoši lēnāka augšana, bērni var turpināt attīstīt savu izpildvaras darbību skolas gados. Ir ļoti svarīgi, lai bērniem tiktu nodrošināta piemērota un droša vides telpa, kur augt, lai viņu smadzenes varētu pilnībā attīstīties. Nesaprātīgs ekrāna ilgums ir viens no vides faktoriem, kas var negatīvi ietekmēt funkciju izaugsmi, tāpēc ir ļoti svarīgi uzraudzīt to izmantošanu. Ekrāni var būt satriecoši zīdaiņa smadzenēm, neļaujot smadzenēm attīstīt kognitīvās prasmes.
Pārmērīgs ekrāna laiks norāda arī uz citiem faktoriem mājās. Pētnieki saka, ka ekrāna laiks var būt saistīts ar problēmām ģimenē, piemēram, mājokļa nedrošību vai aizbildņu garīgo veselību.
Dr Evelyn Law no NUS medicīnas un SCIC Translational Neuroscience Programme teica: "Pētījums sniedz pārliecinošus pierādījumus esošajiem pētījumiem, ka mūsu bērnu ekrāna laiks ir rūpīgi jāuzrauga, jo īpaši agrīnā smadzeņu attīstības laikā."
ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) brīdināja pacientus, kuri izmanto konkrētu Medtronic insulīna sūkņa sistēmu, ka nepiederošas personas var piekļūt sūkņa sistēmai un apdraudēt sūkņa insulīna piegādi.
FDA otrdien brīdināja, ka ir iespējama problēma, kas saistīta ar sakaru protokolu MiniMed 600. sērijas insulīna sūkņu sistēmai, piemēram, MiniMed 630G un MiniMed 670G, kas varētu ļaut nesankcionēti piekļūt sūkņa sistēmai.
"Ja notiek nesankcionēta piekļuve, sūkņa sakaru protokols var tikt apdraudēts, kā rezultātā sūknis var piegādāt pārāk daudz vai pārāk maz insulīna," teikts FDA brīdinājumā .
Saskaņā ar Medtronic sniegto informāciju, lai notiktu nesankcionēta piekļuve, tuvumā esošai nepilnvarotai personai (personai, kas nav pacients vai pacienta aprūpes partneris) ir jāpiekļūst sūknim, kamēr sūknis tiek savienots pārī ar citiem sistēmas komponentiem. Uzņēmums uzsver, ka to nevar izdarīt internetā.
FDA un Medtronic apgalvo, ka viņi nezina par ziņojumiem saistībā ar šo kiberdrošības ievainojamību; tomēr uzņēmums aicina pacientus veikt šādas darbības.
- Izslēdziet sūkņa funkciju Remote Bolus, ja tā ir ieslēgta. Ņemiet vērā, ka funkcija “Remote Bolus” ir ieslēgta pēc noklusējuma, tāpēc jums ir jāveic šī darbība, pat ja jūs nekad neesat izmantojis šo funkciju.
- Veiciet jebkādu ierīču savienošanu nepubliskā vietā.
Vairāk par ieteicamajiem piesardzības pasākumiem lasiet šeit .
Resursi:
FDA. Kiberdrošība .
Medtronic. Steidzama medicīniskās ierīces korekcija .
Mutes elpošanas problēma pieaugušajiem un bērniem ir atšķirīga. Bērniem mutes elpošanu apgrūtina vairāki faktori, proti, bērna elpceļi ir mazi, un tie vēl tikai attīstās.
Galvenās līdzņemamās lietas:
- Jums ir nepieciešams elpot caur muti tikai tad, ja ir aizlikts deguns, ko izraisa alerģija vai saaukstēšanās.
- Jūsu deguna nozīme bieži tiek ignorēta — līdz brīdim, kad esat slims. Jūsu dzīves kvalitāte var ciest, ja jūsu deguns ir aizlikts. Turklāt tas var pasliktināt jūsu spēju labi gulēt un pasliktināt vispārējo veiktspēju.
- Īpaši guļot, iespējams, nezināt, ka elpojat caur muti, nevis degunu.
- Turklāt stress un trauksme var likt kādam elpot caur lūpām, nevis degunu. Stress izraisa simpātiskās nervu sistēmas aktivizēšanos, kā rezultātā rodas neregulāra, sekla un ātra elpošana.
- Nav viena testa mutes elpošanai. Pārbaudot nāsis fiziskās apskates laikā vai vizītes laikā, lai noteiktu atkārtotas deguna nosprostošanās cēloni, ārsts var noteikt mutes elpošanu.
Klīniskās aizdomas rodas bērnam, kurš elpo ar muti, vai viņš krāk, un vēl svarīgāk, ja viņam ir obstruktīva miega apnoja. Obstruktīva miega apnoja ir sarežģīts, potenciāli nopietns veselības stāvoklis, kam parasti ir labāks risinājums nekā pieaugušajiem.
Daudzi veselības aprūpes speciālisti ir tik labi pazīstami, redzot bērnus, kuri elpo ar muti, ka viņi var iemācīties atpazīt tos pēc sejas izskata. Ir nepārprotamas mutes elpotāju īpašības.
Mēs esam dzimuši kā "obligāti deguna elpotāji". Tas nozīmē, ka mūsu elpceļi ir veidoti tā, lai mēs vispirms varētu elpot caur degunu, lai filtrētu toksīnus. Ja bērna elpošana apiet degunu, tas ietekmē skābekļa pārnesi, slāpekļskābes izdalīšanos un cirkulāciju, izraisot vairākas problēmas, kas tiks izklāstītas šajā rakstā.
Ieradumu elpot caur muti var iemūžināt pat pēc elpceļu uzlabošanas. Elpošana caur muti ir cēlonis ne tikai obstruktīvai miega apnojai, bet arī daudzām miega traucējumiem bērnībā.
Kāds ir visizplatītākais iemesls elpošanai caur muti bērniem?
Līdz šim visizplatītākie mutes elpošanas iemesli bērniem ir šķēršļi rīkles aizmugurē, īpaši nazofarneksā, vai aiz aukslējām un uvulas (karājošie audi centrā).
Aizsprostojums nazofarneksā vai deguna ejā ir visizplatītākais mutes elpošanas cēlonis. Tas var ietvert novirzītu deguna starpsienu, deguna polipus, palielinātus kaulus vai asinsvadus vai deguna gļotādu, ko sauc par turbīnām.
Citi cēloņi ir mandeļu un adenoīdu palielināšanās, rinīts vai deguna gļotādas iekaisums, ko izraisa tādi cēloņi kā alerģija, infekcijas vai audzēji vai citi iekaisuma veidi.
Vēl viena iespēja ir, ka bērnam ir mēles kaklasaite vai ankiloglosija. To ir samērā viegli salabot, un zīdaiņiem pat nav nepieciešama anestēzija. Daudzi LOR speciālisti veiks jaundzimušā mēles saiti vai frenulumu tieši pie gultas vai ārsta kabinetā.
Tomēr pat pēc šo šķēršļu noņemšanas ir iespējams, ka bērnam joprojām ir elpošana ar muti. Tas var būt ieraduma rezultāts. Tas var būt arī nelīdzsvarotas sejas muskulatūras vai struktūras rezultāts, kas saistīts ar zobu novietojuma, lūpu, mēles, aukslēju un žokļu izmaiņām.
Vairumā gadījumu bērni pielāgojas un no jauna mācās elpot, lai līdzsvarotu jauno elpošanas modeli.
Kas ir miega traucējumi?
Miega elpošanas traucējumi ir plašs klīnisko pazīmju un simptomu spektrs. Tas ietver krākšanu, augšējo elpceļu rezistences sindromu un, kā minēts iepriekš, obstruktīvu miega apnoja vissmagākajos gadījumos.